doplnky
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Plastový vs. fóliový bazén: v čem se liší?

Plastový vs. fóliový bazén: v čem se liší?Pořizujete bazén a pečlivě studujete, z čeho by mohl být? Připravili jsme pro vás srovnání plastu a fólie, tedy dvou materiálů, mezi kterými se lidé často rozhodují. V čem jsou rozdílné?

Plast je až o polovinu levnější

Plastové bazény stojí méně, podle našich zkušeností může být cena až o polovinu nižší než u fólie. Jak je to možné? Jde o levnější materiál, a to i tehdy, pokud zvolíte velmi kvalitní plast Polystone P, který je určený speciálně pro výrobu bazénů.

Dalším důvodem je, že stavební práce, které předcházejí usazení bazénu, jsou u plastu mnohem jednoduší. Lidé si na ně mnohdy troufnou i svépomocí, čímž se náklady ještě srazí. U fólie je postup náročnější, a tím i dražší. A pokud nejste ve stavebnictví vysloveně zběhlí, je lepší vše svěřit profesionálům.

Fólie nadchne milovníky designu

Výhodou fóliových bazénů je, že mají často opravdu působivý design, který ocení i ti nejnáročnější a často se proto dávají například do hotelů. Na výběr totiž máte z mnoha různých barev i dekorů, zatímco u plastu je nejčastější klasika v podobě světle modré nebo karibské modři.

Pokud jde ale o tvar bazénu, máte jak u plastu tak i fólie mnoho možností a obrovská je i nabídka zastřešení. Ať už zvolíte takový či onaký bazén, může být střecha zajímavým designovým prvkem.

Chcete vilu nebo dům?

Když váháte mezi fólií do bazénu a plastem, je to podobné, jako byste se rozhodovali mezi vilou od architekta a běžnějším (ale také pěkným) rodinným domkem. Obojí vám dobře poslouží, vila bude reprezentativnější, ale také za ni zaplatíte o poznání víc.


Komentáře


 • 14. 1. 2018 13:47
  Ladislav Marek
  Bazény

  Dobrý den,
  prosím o zaslání aktuálního ceníku bazénů i s příslušenstvím.
  Děkuji Marek


 • 15. 5. 2018 19:03
  donlabuznik
  bazen

  Ahoj, bohužel nemáme tak velký rozpočet, abychom si mohli koupit tuto sice pěknou, ale dost drahou střechu na bazén, proto nadále budeme využívat jen ochranou plachtu na bazén co jsme si koupili na https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/bazeny/bestway-305-cm-plachta-na-bazen-58033 za pár korun.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů