doplnky
Drobečková navigace

Úvod > Šachty > Kanalizační šachty

Kanalizační šachty

Domovní kontrolní kanalizační šachta slouží k osazení čistícího revizního kusu. Šachta se obvykle osazuje na neveřejném pozemku.

Výroba a konstrukce kanalizačních šachet

Kanalizační šachta je vyrobena z plastu (polypropylenu). Dno a obvodový plášť je silný 5 mm, strop revizní kanalizační šachty 8 mm. Obvodový plášť plastové revizní šachty je vyztužen žebrováním. Jednotlivé díly revizní kanalizační šachty jsou spojeny pomocí extruderního svařování, které zaručuje vodotěsnost a velmi vysokou pevnost výrobku. Kanalizační šachta je vybavena schůdky a čistícím kusem.

Usazení kanalizační šachty do terénu

Kanalizační šachta je určena k zabudování mimo pojezdové, pochozí a komunikační trasy. Šachta se usadí do výkopu na betonovou základovou desku o síle cca 10 cm. Po usazení se kanalizační šachta napojí na kanalizační potrubí a poté se revizní kanalizační šachta obsype zeminou.

Při zabudování revizní šachty v pochozí nebo pojezdové dráze, místě, kde se vyskytuje spodní a povrchová voda, nebo jiném místě s větším vnějším tlakem na šachtu je nutné kanalizační šachtu obetonovat. Postup zabudování do terénu určí statik. Poklop není určen k nesení zátěže ani k pojíždění. Tento poklop je možné nahradit kovovým, který je určen do pojezdových a pochozích tras.

Poptat kanalizační šachty 

Ceník kanalizačních šachet

Označení Ø/výška (m) Cena + DPH
KS 0,6 0,6x1,5 4 500 Kč
KS 1  1x1,2+0,3 6 600 Kč

Průměr kanalizačních šachet je uveden bez výztuh, včetně výztuh je průměr o 0,2 m větší.
Jiné rozměry a tvary kanalizačních šachet vám rádi vyrobíme na objednávku.
Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Kanalizační šachta Kanalizační šachta - stupadla Kanalizační šachta - čistící revizní kus

 

Patička