doplnky
Drobečková navigace

Úvod > Rady a tipy > Jarní zprovoznění bazénu

Jarní zprovoznění bazénu

Jarní zprovoznění bazénuZima se již pomalu vzdává, dny se prodlužují a příroda se začíná pomalu zelenat. To vše naznačuje, že k nám neomylně opět po roce přichází jaro. Tato doba je současně  ideální pro přípravu vašeho bazénu na blížící se koupací sezonu. Jak ale bazén připravit? Na následujících řádkách vám dáme k dispozici dvě varianty.

  1. Naši zkušení technici k vám rádi přijedou a bazén odborně připraví na další koupací sezonu. O nic se nemusíte starat, stačí nás kontaktovat a my vše zařídíme.

  2. Pokud si chcete bazén po zimě zprovoznit svépomocí, dáváme vám k dispozici průvodce, který vás touto problematikou provede.

Průvodce jarním zprovozněním bazénu

Vítejte v průvodci, který vás krok po kroku provede pohodlným zprovozněním vašeho bazénu po zimním období.

Kdy je ideální začít bazén připravovat?

Ideální dobou je období, kdy se již delší dobu teploty drží mezi 8-12 °C. V ideálním případě by měla i teplota vody v bazénu být na hodnotách kolem 9 °C. Pak jste připraveni zahájit celý proces odzimování bazénu.

  1. Připojte veškeré rozvody u filtračního zařízení, které jste před zimou rozpojili. Namontujte také čerpadla. Spoje můžete ošetřit menším množstvím silikonové vazelíny, aby nedošlo k trvalému poškození těsnění. U všech plastových spojů je potřeba utahovat závity zlehka, aby nedošlo k jejich poškození.

  2. Nyní je možné otevřít ventily (výtlaky čerpadla, sání) a dopustit vodu, a to mezi rysky skimmeru min. a max.

  3. Přesvědčte se, že všechny utahované spoje jsou těsné. V případě úniku vody je samozřejmě potřeba spoje dotěsnit. Tuto kontrolu provádějte i v následujícím měsíci, kdy se teplota vody v bazénu zvyšuje. Občas se stane, že zvyšující se teplota vody v bazénu spoje lehce uvolní a voda začne unikat. 

  4. Nyní přepněte šesticestný ventil do polohy filtrace a spusťte oběhové filtrační čerpadlo. Do skimmeru umístěte košík pro zachycení nečistot. Skimmer musí být čistý a nepoškozený. Dále je potřeba zkontrolovat čistotu vlasového filtru. 

  5. Pokud je vše v pořádku, můžete nyní zapnout čerpadla. Za chodu oběhového čerpadla nikdy nepřepínejte funkci šesticestného ventilu. Může se stát, že se ventil nenávratně poškodí.

  6. Nyní je potřeba měřit hodnotu pH vody a provádět korekce, než dosáhnete požadované hladiny 6,8-7,2. Měřit pH vody můžete prakticky jakýmkoli dostupným pH testerem. Velmi doporučujeme měřit hodnotu pH ve stejnou denní dobu. Prostředky na úpravu vody vám rádi poskytneme.

  7. Posledním krokem je provedení šokového ošetření vody chlorem. V průběhu sezony je potřeba udržovat hodnotu chloru v hodnotách 0,3 mg/l.

Věříme, že vám tento návod byl užitečný a že si po jeho aplikaci budete užívat skvěle nastartovanou koupací sezonu ve svém bazénu. Pokud byste měli k čemukoli dotazy, rádi vám na ně odpovíme, případně vám s čímkoli pomůžeme. 

Zaslat poptávku

Patička