doplnky
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 3 důvody pro plastový bazén

3 důvody pro plastový bazénDatum konání:
2.7.2020

Chcete si pořídit bazén a přemýšlíte, z jakého by měl být materiálu? Vyberte si plast. Tady jsou tři hlavní argumenty, proč rozhodně neprohloupíte.

1. Vysoká odolnost

Plastový bazénPlast odolává UV záření, větru a dešti, škrábancům a dalším mechanickým poškozením. To ale není všechno. Zvládne i bazénovou chemii, která se používá k dezinfekci vody.

2. Dobrá cena

Plastový bazén je levnější než sklolaminátový nebo fóliový, přitom vám ale poslouží stejně tak dobře a srovnatelná je i jeho životnost. Jestliže tedy hledáte výhodný poměr cena/kvalita, plast vás určitě nezklame.

3. Mnoho možností

Plast je navíc materiál, který nezná limity. Hodí se na zahradu i do interiéru. Je pružný, a díky tomu můžete mít jakýkoli tvar bazénu. Toto tedy platí pro plastové bazény zapuštěné do země. Nadzemní bazén musí být – bez ohledu na materiál – vždycky kruhový. Jinak by totiž nebyl stabilní.

Pozor: není plast jako plast

Zmíněné výhody se ovšem týkají jen těch bazénů, které jsou z velmi kvalitního plastu. Tím je například Polystone P, který je určený speciálně pro výrobu bazénových skeletů.

Jak poznáte originál? Váš prodejce by vám měl dodat takový bazén, který bude polepený ochrannou fólií s logem výrobce. Tato fólie se vždy odstraňuje až ve chvíli, kdy je bazén v zemi a chystáte se ho napustit. Naše doporučení? Bazén bez této ochrany určitě odmítněte.


Patička