doplnky
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Přelivový bazén: proč se hodí dovnitř, a ne ven?

Přelivový bazén: proč se hodí dovnitř, a ne ven?Datum konání:
25.2.2019

Chtěli byste mít přelivový bazén, který má po obvodu žlábek a působí díky tomu reprezentativně? Správná volba, ale pouze jestli si ho pořizujete do domu. Vysvětlíme vám proč.

Perfektní do interiéru

 • Využijete ho na 100 %. Bazén s přelivem má stejně jako veřejný bazén po obvodu žlábek. Celý princip je jednoduchý: Voda přetéká do žlábku, prochází filtrem a vrací se zpět. Přelivový bazén se proto napouští úplně po okraj a má tak maximální možnou hloubku. Tím se liší od bazénu s odtokovým otvorem - tzv. skimmerem, jehož hladina je cca 10 centimetrů pod okrajem.
 • Neplýtváte vodou. Voda, kterou při koupání vycákáte, se vrací žlábkem zpět do bazénu. Výhodou také je, že se v jeho okolí nedělají louže.
 • Snadno se udržuje. Máte zkušenosti s klasickým bazénem se skimmerem? Pak určitě víte, že se po jeho obvodu – v místě kde končí hladina – čas od času udělá čára z nečistot. Nezbývá, než ji odstranit ručně. Tato činnost u přelivového bazénu odpadá.
 • Krásně vypadá. Samozřejmě záleží na individuálním názoru, podle nás je ale přelivový bazén reprezentativní volbou. Proto si ho pořizují nejen majitelé vil, ale i podnikatelé do hotelů, penzionů, wellness center nebo lázní.

Nepraktický na zahradu

Lidé se často ptají, zda se přelivové bazény hodí na zahradu. Na rozdíl od bazénu se skimmerem, který se dává ven i dovnitř, to nedoporučujeme. Do obvodového kanálku by se totiž spolu s přetékající vodou dostávala i tráva a listí, což by pro vás znamenalo čištění navíc. Řešení přesto existuje a tím je zastřešení. Pak může být přeliv i v exteriéru.


Komentáře


 • 28. 1. 2019 9:20
  Paťas
  Námitka

  Není pravda, čistit se musí každý bazén od trávy nebo listí. Ať je přelivový, nebo normální se Skimerem. Naopak, přelivový vám lístek vyhodí ven na rošt a seberete jen, nebo až u filtru, když propadne. Kdežto kamarád má skimer a někdy jsou v něm a někdy zůstávají v bazénu, v rohu někde. Jedině mít bazén s rantlem a i tak zafouká a máte tam bordel a takový bazén už není ani in. Přeliv je přeliv.


 • 3. 2. 2019 17:11
  Josef
  Brotánek

  Dobrý den,

  prosím o zaslání položkové nabídky na přelivový bazén ve tvaru obdélníku o rozměru 3 x 6 x 1,5 m se zaoblenými rohy.

  Vstup do bazénu vnějšími schody, slaná úprava vody, protiproud, led osvětlení a zastřešení.

  Do léta bych bazén rád zprovoznil.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Patička