doplnky
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Bazén ve svahu? Žádný problém

Bazén ve svahu? Žádný problémDatum konání:
3.11.2020

Máte zahradu ve svažitém terénu a myšlenky na vlastní bazén jste předem vzdali? Máme pro vás elegantní řešení.

Pokud místní podmínky nedovolují umístit váš vysněný bazén na rovině, lze jej vybudovat i ve svahu. Nemusíte se bát, že by to nějak ovlivnilo jeho životnost nebo funkčnost. Rozdílné budou akorát požadavky na stavební přípravu před samotnou instalací bazénu.

Všechny typy bazénů

Samozřejmě, že zajistit rovnou hladinu v kopci je trochu náročnější, ale dobrou zprávou je, že do svahu je možné umístit v podstatě všechny tvary bazénů. Svah může být jakkoliv prudký, vždy je ale nutné udělat takové úpravy, které zabrání případnému sesuvu.

Do svažitého terénu můžete umístit i nadzemní bazén. I pro něj je nezbytné vytvořit dostatečný prostor. První krok je stejný jako u bazénů zapuštěných: zajistit svah proti pohybu. Potom ještě připravit rovnou betonovou plochu a máte vyhráno.

Stavíte svépomocí? I tak se poraďte

Rozhodnete-li se pro bazén ve svahu, budou nejspíše stavební práce o něco dražší, než na rovině. Cena ale není všude stejná. Nechte si proto vypracovat nabídku od více odborných firem, můžete hodně ušetřit. Jestliže jste zvyklí dělat stavební práce svépomocí, požádejte v tomto případě o radu odborníka. Zahrada ve svahu s bazénem má zkrátka svá specifika.

Teplá voda i bez slunce

Máte svah orientovaný na sever a nesvítí sem slunce, které by vodu ohřálo na příjemnou teplotu? I pro takové případy se nabízí efektivní a finančně výhodné řešení: tepelné čerpadlo. To dokáže ohřát vodu v bazénu a provozní náklady jsou přitom velmi nízké. A pokud přidáte ještě zastřešení bazénu, bude celkový efekt ještě větší. Střecha udrží přes noc vodu teplou a další den nespotřebujete tolik energie pro její ohřátí.


Patička