doplnky
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Plastový vs. fóliový bazén: v čem se liší?

Plastový vs. fóliový bazén: v čem se liší?Datum konání:
8.1.2021

Pořizujete bazén a pečlivě studujete, z čeho by mohl být? Připravili jsme pro vás srovnání plastu a fólie, tedy dvou materiálů, mezi kterými se lidé často rozhodují. V čem jsou rozdílné?

Plast je až o polovinu levnější

Plastové bazény stojí méně, podle našich zkušeností může být cena až o polovinu nižší než u fólie. Jak je to možné? Jde o levnější materiál, a to i tehdy, pokud zvolíte velmi kvalitní plast Polystone P, který je určený speciálně pro výrobu bazénů.

Dalším důvodem je, že stavební práce, které předcházejí usazení bazénu, jsou u plastu mnohem jednoduší. Lidé si na ně mnohdy troufnou i svépomocí, čímž se náklady ještě srazí. U fólie je postup náročnější, a tím i dražší. A pokud nejste ve stavebnictví vysloveně zběhlí, je lepší vše svěřit profesionálům.

Fólie nadchne milovníky designu

Výhodou fóliových bazénů je, že mají často opravdu působivý design, který ocení i ti nejnáročnější a často se proto dávají například do hotelů. Na výběr totiž máte z mnoha různých barev i dekorů, zatímco u plastu je nejčastější klasika v podobě světle modré nebo karibské modři.

Pokud jde ale o tvar bazénu, máte jak u plastu tak i fólie mnoho možností a obrovská je i nabídka zastřešení. Ať už zvolíte takový či onaký bazén, může být střecha zajímavým designovým prvkem.

Chcete vilu nebo dům?

Když váháte mezi fólií do bazénu a plastem, je to podobné, jako byste se rozhodovali mezi vilou od architekta a běžnějším (ale také pěkným) rodinným domkem. Obojí vám dobře poslouží, vila bude reprezentativnější, ale také za ni zaplatíte o poznání víc.


Patička