doplnky
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Obdélník a další bazénové trendy

Obdélník a další bazénové trendyDatum konání:
8.9.2019

Přemýšlíte, jaký zvolit zahradní bazén? Seznamte se s aktuálními trendy, které v této oblasti jsou. Nemusíte se jimi samozřejmě řídit, možná vás ale některý z nich inspiruje.

Obdélníkový bazén

Jedním z hitů, který platí toto léto a určitě se ještě neloučí, jsou ostré hrany. Tento trend vychází ze zahradní architektury, kde jsou v módě ostré prvky. Takže klienti, kteří mají rádi design, volí zpravidla obdélníkový bazén s ostrými, a ne oblými, rohy.

Voda i pro citlivé

Pokud jde o úpravu vody, populární je úprava pomocí soli. Ta se elektrolýzou proměňuje na plynný chlor, jehož výhodou je, že není nijak cítit a nedráždí sliznice. Proto se bazén upravovaný slanou vodou hodí i pro malé děti a citlivé jedince.

Sport: s protiproudem i bez

Zahradní bazény objevují i sportovci. I na menším prostoru si totiž můžete pěkně zaplavat, a to v případě, že máte protiproud. Sportovat ale můžete i bez něj. Zahradní bazén je totiž ideální pro aqua aerobik. Toto cvičení ve vodě je neuvěřitelně efektivní, protože na vás působí odpor vody. Plusem je i to, že šetří klouby. Naučit se ho můžete na veřejných lekcích a pak si dle libosti cvičit doma.

Bazénový vysavač

Automatický bazénový vysavač, který sám vyčistí stěny, takže se o údržbu bazénu nemusíte vůbec starat, si pořizuje stále více lidí. Je pochopitelně o něco dražší, než ruční vysavač. Váš čas ale také něco stojí a ruční čištění je zdlouhavé a fyzicky náročné. Automatická údržba bazénu je proto jedním z trendů, který bude stále silnější.


Komentáře


 • 26. 4. 2020 21:26
  Marek
  Bazén

  My jsme si koupili bazén teprve před měsícem, takže uvidíme v průběhu léta, jaké všelijaké doplňky k němu budeme potřebovat. Máme ho z https://www.albixon.cz/bazeny/ a sice nám k němu spoustu věcí doporučili, ale všechno jsme kupovat nechtěli, to mi připadalo dost zbytečné.


 • 16. 11. 2020 16:18
  Jakub
  bazén

  Tak bazén jsme si s rodinkou dopřáli na zahradě letos, příští rok mne čeká kupování klimatizace do celého rodinného domku, který máme kousek za Prahou. Objednávat jí nejspíše budu od firmy https://www.m-klima.cz/ , protože mám na ní od známých samé kladné recenze a chválu, takže není důvod hledat jinde :-)


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Patička