doplnky
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Obdélník a další bazénové trendy

Obdélník a další bazénové trendyDatum konání:
28.1.2021

Přemýšlíte, jaký zvolit zahradní bazén? Seznamte se s aktuálními trendy, které v této oblasti jsou. Nemusíte se jimi samozřejmě řídit, možná vás ale některý z nich inspiruje.

Obdélníkový bazén

Jedním z hitů, který platí toto léto a určitě se ještě neloučí, jsou ostré hrany. Tento trend vychází ze zahradní architektury, kde jsou v módě ostré prvky. Takže klienti, kteří mají rádi design, volí zpravidla obdélníkový bazén s ostrými, a ne oblými, rohy.

Voda i pro citlivé

Pokud jde o úpravu vody, populární je úprava pomocí soli. Ta se elektrolýzou proměňuje na plynný chlor, jehož výhodou je, že není nijak cítit a nedráždí sliznice. Proto se bazén upravovaný slanou vodou hodí i pro malé děti a citlivé jedince.

Sport: s protiproudem i bez

Zahradní bazény objevují i sportovci. I na menším prostoru si totiž můžete pěkně zaplavat, a to v případě, že máte protiproud. Sportovat ale můžete i bez něj. Zahradní bazén je totiž ideální pro aqua aerobik. Toto cvičení ve vodě je neuvěřitelně efektivní, protože na vás působí odpor vody. Plusem je i to, že šetří klouby. Naučit se ho můžete na veřejných lekcích a pak si dle libosti cvičit doma.

Bazénový vysavač

Automatický bazénový vysavač, který sám vyčistí stěny, takže se o údržbu bazénu nemusíte vůbec starat, si pořizuje stále více lidí. Je pochopitelně o něco dražší, než ruční vysavač. Váš čas ale také něco stojí a ruční čištění je zdlouhavé a fyzicky náročné. Automatická údržba bazénu je proto jedním z trendů, který bude stále silnější.


Patička